Emotsionaalselt terve jüngerlus

Emotsionaalselt terve jüngerlus

Emotsionaalselt terve jüngerlus

Ülemaailmne kogudus on jüngerlusekriisis. Siin on väljapääs.

Meie kogudused on kinni jäänud pinnapealsesse jüngerlusse, mis vähendab tugevalt meie teenimistöö mõju. Raamatus Emotsionaalselt terve jüngerlus seob tunnustatud autor Peter Scazzero kokku oma kolme aastakümne pikkuse kogemuse ja rasked õppetunnid, et pääseda sellest kriisist välja ning luua selline koguduse kultuur, mis kordistab sügavalt muutunud Jeesuse jüngreid.

Samalt autorilt: Peter Scazzero Emotsionaalselt terve vaimsus

16,70 €

Lisa ostukorvi

Lisa soovinimekirja

30 toodet samas kategoorias

Kliendid, kes antud toote ostsid, on ostnud ka:

Rohkem infot

Pastorite ja juhtidena tahame me näha, et inimeste elud muutuksid evangeeliumiga kokku puutudes. Me töötame väsimatult inimeste eest hoolitsedes, uusi teenimistöid algatades, põnevaid jutluste seeriaid jagades ning püüame kaasas käia viimaste trendidega. Ent isegi siis, kui kogudus teeb kõiki „õigeid asju“, sa märkad, et pealispinna all inimesed tegelikult sügavamalt ei muutu.

Reaalsus on see, et igas koguduses on oma sügavam allhoovusena toimiv kultuur, mis tähelepanuta jäetuna paneb inimesed ikka ja jälle ühtedesse ja samadesse probleemidesse takerduma.

Meie tavapärased jüngerluse strateegiad ei tööta, sest:

 •       -  Need ei pane inimesi aega maha võtma, et nad saaks oma elus kasvatada sügavat ja isiklikku suhet Jeesusega.
 •       -  Need ei esita väljakutseid Lääne kultuuriväärtustele, mis tühistavad radikaalse kutse järgida ristilöödud Jeesust.
 •       -  Need ei räägi midagi kurbusest, kaotusest ja haavatavusest. See jätab inimesed kaitsesse kaevuma ja teeb nad kergesti ärrituvaiks.
 •      -  Need ei mõõda meie vaimulikku küpsust sellega, kui palju me kasvame teiste inimeste armastamises.

Ja tulemus – inimesed kogudustes mõtlevad, et nad on vaimulikult küpsed, ent nad on emotsionaalselt ebaküpsed. Aga sellest on väljapääs.

Emotsionaalselt terve jüngerlus annab piibelliku raamistiku ja aitab luua kontrakultuuri, mis mõjutab iga koguduse elu aspekti – nii juhtimist kui meeskonna arendamist, abielupaaride ja vallaliste teenistusi, väikegruppe, jutlustamist, ülistamist, noorsoo- ja lastetööd, koguduse administratsiooni ja misjonitööd.

Sügav muutus sünnib siis kui:

 •       - Me rakendame ellu sellised piibellikud tõed, mis on vajaka traditsioonilisest jüngerdamise mudelist:  õpime olema koos Jeesusega enne, kui me midagi Jeesuse jaoks teeme, tunnustame Jumala piirangute andi, avastame varandused, mis on peidetud leina ja kaotusesse, ja õpime juhtima lähtudes oma nõrkusest ja haavatavusest.
 •      -  Me seome lahutamatult kokku Jumala armastamise, iseenda armastamise ja teiste inimeste armastamise – selliselt, et see on midagi enamat kui intellektuaalne mõistmine ja saab osaks meie elust.
 •     -   Me võtame aja maha, et saaksime rohkem keskenduda sellele, kes me sisemiselt oleme ja mitte niivõrd sellele, kes me väliselt paistame.

Scazzero analüüsib ja annab praktilised strateegiad ning muu vajaliku, et luua eluterve kultuur, mis viib inimesed pinnapealsest jüngerlusest sügavasse jüngerlusse – sellisesse, millel on ka päriselt maailma muutev vägi.

Peter Scazzero on koos abikaasa Geriga Emotsionaalselt terve jüngerluse teenimistöö rajajad. See on elumuutev teenimine, mis viib kogudust edasi võttes maha koguduse aja, et paljundada sügavalt muudetud juhte ja jüngreid. Nende teekond algas, kui Pete rajas New Life Fellowshio koguduse New Yorgis, Queensi linnaosas. See on suur paljurahvuseline ja -rassiline kogudus, kus on esindatud enam kui seitsekümmend kolm maad ning mida ta teenis vanempastorina kakskümmend kuus aastat.

Pete juhib kõrgelt hinnatud taskuhäälingu kanalit Emotionally Healthy Leader ning on mitme menuraamatu autor, sealhulgas Emotionally Healthy Leader ja Emotionally Healthy Spirituality. Ta on samuti välja andnud kaheosalise koolitusmaterjali Emotionally Healthy Discipleship Course, mille kaudu on saanud muudetud tuhanded elud kogu maailmas. 

Lisainfo

 • ISBN - 978-9949-591-78-7
 • Ilmumisaasta - 2023
 • Keel - eesti
 • Formaat - Pehme köide
 • Lehekülgi - 346
 • Mõõtmed (mm) - 140 x 210
 • Tõlkija - Alland Parman
 • Autor - Peter Scazzero

Kommentaarid

Kirjutage oma ülevaade

Emotsionaalselt terve jüngerlus

Emotsionaalselt terve jüngerlus

Ülemaailmne kogudus on jüngerlusekriisis. Siin on väljapääs.

Meie kogudused on kinni jäänud pinnapealsesse jüngerlusse, mis vähendab tugevalt meie teenimistöö mõju. Raamatus Emotsionaalselt terve jüngerlus seob tunnustatud autor Peter Scazzero kokku oma kolme aastakümne pikkuse kogemuse ja rasked õppetunnid, et pääseda sellest kriisist välja ning luua selline koguduse kultuur, mis kordistab sügavalt muutunud Jeesuse jüngreid.

Samalt autorilt: Peter Scazzero Emotsionaalselt terve vaimsus

Kirjutage oma ülevaade